Jana Vaňhová otevřela s mosteckými prvňáčky nový školní rok

U prvních kroků prvňáčků do školy byla v 7. ZŠ Most, která sídlí v ulici Jakuba Arbese, také hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Spolu s ředitelkou školy Libuší Hrdinovou a náměstkyní mosteckého primátora Hanou Jeníčkovou popřála všem nejmenším školákům plno úspěchů ve školních lavicích, hodně radosti a nových kamarádů. V pondělí 3. září začal nový školní rok 2012/2013. 

Tato mostecká ZŠ nedávno získala v celostátní soutěži titul Nejlepší česká škola, když ze 120 základních škol z celé ČR postoupila mezi 18 nejlepších a v Českém Krumlově byla po vlastní prezentaci a ukázkách prací a umění žáků a žákyň prohlášena odbornou porotou absolutním vítězem! Hejtmanka Jana Vaňhová ve svém slovu k prvňáčkům a jejich rodičům a prarodičům i k celému pedagogickému sboru ocenila tento prestižní titul a vyjádřila radost nad tím, že nejlepší škola v ČR je právě z Ústeckého kraje. „Věřím, milé děti,“ řekla hejtmanka, že se vám v této krásné škole bude hezky učit, že poznáte spousty nového a jednou budete pokračovat v učení na dalších školách, středních, které zřizuje právě kraj...“

Hejtmanka pak v doprovodu ředitelky školy Libuše Hrdinové navštívila všechny prvňáčky už v jejich třídách; 1. A má za třídní paní učitelku Miroslavu Zieglerovou, 1. B Vlastu Kosejkovou a v 1. C je třídní učitelkou Ivana Neradová. Celkem je v 7. ZŠ Most J. Arbese 87 žáků prvních tříd, od představitelky Ústeckého kraje dostali pastelky, něco bonbonů, tužky, plyšová zvířátka a další drobné dárky.