Fun aréna s jarem ožívá, motokárová dráha s novinkami

Návštěvníci Fun arény v areálu mosteckého autodromu se se zahájením nové sezony mohou těšit na novinky. Delší a rychlejší bude například motokárová dráha. Dětské dopravní hřiště zaplní po zimním období zejména děti s učitelkami z mateřských a základních škol. Stále častěji jej ale využívají i děti, které doprovázejí na autodrom jejich rodiče či prarodiče.  

Motokárovou dráhu a sousední offroadovou trať pro čtyřkolky převzal nově pod svá křídla David Friček, organizátor oblíbených mezinárodních závodů amatérů v cestovních a formulových vozech na okruzích Carbonia Cup. „Současnou motokárovou dráhu prodloužíme a vybudujeme rychlejší pasáže. Do budoucna počítáme i s jejím přemostěním. Zážitkem bude také svezení v motokárách Sodi 200 RX7 a Sodi 270 RXZ s motorem Honda. Vozový park čítá deset strojů, díky speciálnímu designu má RX7 rafinovaný a sportovní vzhled,“ vyjmenoval novinky. Více informací včetně ceníku za pronájem motokár a dráhy zájemci najdou zde.

Friček upozornil, že motokárová dráha v areálu autodromu bude jedinou ve městě. „Svou činnost v prostorách bývalého podniku Severografia v městské části Velebudice ukončím. Motokárová dráha jako součást centra motoristického sportu na autodromu má svou logiku, věřím, že klientela se výrazně rozroste. Už jen proto, že dráha bude výrazně kvalitnější než dosud a také nabídka techniky je špičková,“ doplnil.

Zájem je také o dětské hřiště. Od jara do podzimu loňského roku se na něm vystřídaly děti s učitelkami z desítek základních a mateřských škol, a to nejen z Mostecka. A hlásí se další. „Předpokládáme, že zájem neopadne až do začátku prázdnin. S nabídkou teoretické a praktické výuky základů bezpečnosti silničního provozu zábavnou formou totiž školy obesíláme i nadále,“ uvedla manažerka provozu společnosti AUTODROM MOST Tereza Büttnerová.

Školním výpravám se věnuje profesionální instruktor. Nejprve v učebně ve třiceti až šedesátiminutovém bloku podle věku dětí vysvětlí principy bezpečnosti silničního provozu. Praktická část pak pokračuje na dopravním hřišti. „Vše ale samozřejmě formou hry a s pomocí omalovánek, razítek a dalších zábavních pomůcek, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost,“ vysvětlila Büttnerová.

Dětské hřiště je dobře vybavené, a to včetně funkčních semaforů. Má navíc čerstvě obnovené dopravní značení. Jeho součástí jsou i certifikované prolézačky a skluzavka a minifotbalové hřiště s brankami. Děti si navíc nemusejí s sebou vozit vlastní kola. „Máme kola pro nejmenší děti i s přídavnými kolečky a také bicykly pro větší chlapce a dívky. Půjčujeme i koloběžky a odrážedla a samozřejmě přilby,“ vyjmenovala Büttnerová. Hřiště je otevřené po celý rok, od pondělí do neděle od 09:00 do 18:00 hodin. Více informací zde.

http://www.autodrom-most.cz