Firma v Litvínově obdržela balíček s výbušninou

Majiteli firmy v Litvínově přišel ráno balíček s výhružným dopisem a elektronickým zařízením. Policie firmu evakuovala. Pyrotechnik zjistil, že v balíčku byla funkční výbušnina, ale nepřipojená k baterii. Část dopoledne byla uzavřená ulice S. K. Neumanna, nejezdily tam ani tramvaje. Podle mostecké policejní mluvčí Jarmily Světlákové je už doprava v ulici obnovená.

Majitel firmy našel na pozemku svého rodinného domku balíček adresovaný jeho společníkovi kolem 7:00 ráno. Zásilku odnesl do firmy a adresát ji otevřel. "Obsahovala výhružný dopis a elektronické zařízení, které připomíná nástražný systém. Na základě podezření muž okamžitě informoval policii," uvedla mluvčí.

Policie evakuovala ze sídla firmy 35 osob, do práce se mohli vrátit krátce před 13:00. Balíček prohlížel policejní pyrotechnik z Prahy. "Ohledáním podezřelého balíčku zjistil, že je v něm funkční výbušnina, která nebyla zapojena na baterku, tudíž by k výbuchu nedošlo," popsala Světláková. Policie balíček i výhružný dopis zajistila, právní kvalifikaci případného trestného činu ještě nestanovila. Podobné činy obvykle policie kvalifikuje jako nebezpečné vyhrožování, za které hrozí pachateli při použití zbraně až tři roky vězení.

zdroj: ČTK