Právě se nacházíte:

Festival Young for young

Pět dní potrvá mostecký festival mladých divadel Young for young. Začne 10. dubna. Diváci uvidí v městském divadle přes deset souborů. Vrcholem bude Cirk La Putyka s finským Cirkem Aero.

„I letos přinášíme to nejlepší a nejzajímavější z naší současné mladé divadelní scény, tentokrát i se zahraniční účastí,“ sdělila Ivana Bonaventurová, mluvčí Městského divadla v Mostě.

Přijedou např. Činoherní studio Ústí nad Labem, Naivní divadlo Liberec, JAMU a Divadlo KočéBR Brno, Spitfire company Praha, Divadlo Alfa Plzeň, Divadlo ABC, Long vehicle cirkus a amatérské sdružení Senses Litvínov.

Divadla nabídnou dramata, komedie, grotesku, improvizaci, fantasy horor, loutky pro děti i dospělé, filmové adaptace, netradiční benefici, noční představení a další atrakce.

Doprovodný program s koncerty, výstavami fotografií a designu, barmanskou show, mimy, workshopy gagu a šermu, módní přehlídkou a dalšími společenskými akcemi bude zdarma.

Hlavní divadelní program bude za zvýhodněné festivalové a studentské vstupné.

I letos pořadatelé slavnostně předají Cenu Forever young. Loni ji získal herec Lubomír Lipský, předloni Luba Skořepová. V roce 2011 přišlo na festival 3 500 diváků.

www.mostecky.denik.cz