Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova pořídil pro své cestující nové autobusy

Dvaatřicet nových nízkopodlažních autobusů zakoupil pro své cestující DOPRAVNÍ PODNIK měst Mostu a Litvínova. Nové autobusy značky SOR nahrazují staré, plynové. "Jsem rád, že se nám podařilo obnovit vozový park a tím i pohodlí cestujících. Autobusy jsou bezbariérové, tudíž usnadní osobám se sníženou pohyblivostí nastupování, zároveň se bude lépe nastupovat do autobusů i maminkám s kočárky", řekl k nákupu nových autobusů ředitel dopravního podniku Marcel Dlask. 

Autobusy mají i další výhodou jsou ekologické a komfortnější. Do provozu jsou nasazovány průběžně a přibližně do konce roku by měly být cestujícím k dispozici všechny, jak v Mostě, tak v Litvínově. Osm nových vozů začal dopravní podnik používat už koncem loňského roku v Mostě, v lednu přibyly další čtyři, stejně jako v Litvínově. Zakázku získala firma SOR Libchavy. Její autobusy budou nahrazovat hlavně starší vozy Karosa B731, vyráběné v 80. a 90. letech. 
 
"Dopravní podnik má v tuto chvíli jeden z nejmodernějších vozových parků v republice", upřesnil ředitel dopravního podniku Marcel Dlask. 
 
Mostecký dopravní podnik je v zemi atypický, protože obsluhuje dvě města, spojená tramvajovou rychlodráhou z 50. let 20. století. Tramvajové linky tvoří páteř systému, na ně navazují autobusy.