Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova: Nový trolejbus, autobusy i služby

Na to, jaký byl právě končící rok pro Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova se Metropol zeptal jeho ředitele Marcela Dlaska.

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova má za sebou úspěšný rok. Hned ne jeho začátku se nám podařilo pořídit novou tramvaj. Vario LF plus tak vozil už od poloviny měsíce ledna cestující na lince mezi nádražím a Intersparem. Nízkopodlažní tramvaj se stala první novou tramvají ve městě po deseti letech.
 
V lednu  se také mohli obyvatelé Mostu těšit ze čtyř nových autobusů značky SOR 12 NB. Na konci roku dokonce ke čtyřem nováčkům ve vozovém parku dopravního podniku přibylo dalších osmadvacet. Nové autobusy tak nahradily starší vozy Karosa B731, vyráběné v 80. a 90. letech minulého století. V lednu také dopravní podnik obhájil druhé místo v anketě o nejlepšího dopravce za rok 2012 v Ústeckém kraji. 
 
Dopravní podnik potěšil cestující, když  zavedl skibus pro lyžaře a o víkendech vozil sportovní nadšence na Klíny a samozřejmě na jaře nemohl zapomenout na cyklisty. O víkendech se mohli nechat vyvézt z autobusového nádraží v Litvínově do Rudolic v horách. V květnu zavedl pro cestující s jejich mazlíčky čipovou kartu pro psy. „Peskartu“ lze zakoupit na jeden měsíc za 190 korun pro pásmo 1. a 3. nebo třípásmovou variantu za 290 korun. 
 
Výrazně klesl i počet černých pasažérů. V městské hromadné dopravě se zavedl nástup předními dveřmi, v tramvajové zase chodí přepravní kontrola v „uniformách“. Revizoři jsou tak dobře viditelní a odradí neplatící cestující. V září se přímo do areálu dopravního podniku v rámci dne otevřených dveří  mohli podívat návštěvníci, byl pro ně připraven bohatý program počínaje ukázkou techniky dopravního podniku konče vyzkoušením si policejních vozů nebo ukázkou Hasičského záchranného sboru. 
 
Dopravní podnik rovněž zrekonstruoval zákaznické centrum v Litvínově. Zřídil i novou konečnou stanici ve Vtelně.  Naším přáním do příštího roku je hlavně spokojenost cestujících a k tomu by mohly přispět projekty podané Regionálnímu operačnímu programu Severozápad v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Mostu.