Diváci viděli v Litvínově dva hattricky, potěšil je ale Hübl

Hned dva třígólové střelce měl hokejový souboj Litvínova a Liberce, po zápase však měl radost jen útočník domácích Viktor Hübl. Verva totiž v souboji o desáté místo v tabulce Bílé Tygry deklasovala 8:3, hostující Tomáš Bulík proto svůj hattrick příliš neprožíval. 

"Utkání bylo ovlivněné začátkem. Využili jsme přesilové hry a odskočili," poukázal Hübl na to, že Litvínov již v 9. minutě vedl díky třem využitým přesilovým hrám 4:0. 
    
Až poté se prosadili hosté. Bulík 24 sekund před koncem první třetiny snížil a hosté doufali, že zápas ještě zdramatizují. "Věřili jsme, že to můžeme ještě zlomit, ale poté přišla opět oslabení a to nás dnes stálo zápas. Chtěli jsme to zlomit, ale Litvínov nás do zápasu nepustil," řekl smutně slovenský útočník. 
    
Oba střelci si připsali své třetí trefy až v závěru utkání. Nejprve se dočkal liberecký centr, který hattrick zkompletoval netradičně při dvojnásobném oslabení svého týmu. "Je to kuriozita. Litvínov to podcenil, vystihl jsem nahrávku a šel jsem sám. Těší mě, že jsem dal hattrick, ale škoda, že ne ve vítězném zápase," řekl Bulík. 
    
Hüblův čas přišel 94 sekund před koncem, hattrick završil střelou přesně k tyči a upravil skóre na konečných 8:3. "Nemyslel jsem na to, že mi chybí jedna branka, ale samozřejmě, že jsem za hattrick rád. Růča (Martin Ručinský) mi ale už po druhém gólu říkal, že budou hrát na mě. Asi chtěli, abych hodil nějakou korunu do kasy," smál se Hübl. 
    
Od spoluhráčů dostal i puk, kterým se potřetí prosadil. "Hattrickové" si totiž schovává. "Mám je zaprášené ve sklepě. Možná, až skončím, tak si je vystavím," uvedl Hübl, který v extralize zažil sedmý třígolový večer. "Čtyři hattricky mám v Litvínově, tři v Českých Budějovicích," zrekapituloval. 
 
zdroj: ČTK