Červnový týden v dětském rehabilitačním stacionáři a jesličkách.

Poslední týden v červnu byl plný událostí, které dětem zpříjemnily dny před začátkem prázdnin. Byly pro ně připravené akce, které je nejen pobavily, ale také  poučily.

Hned v pondělí si děti zopakovaly „kloboukovou mánii“, kterou vítaly příchod léta. Počasí letos není příznivé a tak se děti vydováděly v dětském stacionáři. Různobarevné klobouky měly všechny děti, včetně tet.
 
Celé úterý se od rána slavilo a slavilo, neboť se sešlo několik oslavenců.  Ochutnávaly se donesené dorty, foukaly svíčky a společně se všichni fotografovali.
 
Ve středu si děti vyzkoušely svoji zručnost a postřeh v soutěžích,   například  v navlékání těstovin na provázek, skládání puzzle nebo hledání pokladu v písku. Každé dítě předvedlo, co se za celý školní rok naučilo. Za odměnu byla pro všechny připravená sladká odměna.
  
Ve čtvrtek mezi děti zavítali herci z Divadla Rozmanitostí v Mostě. U pohádky O Bajajovi se všichni příjemně bavili.
 
A v pátek jsme se všichni loučili, protože začínají prázdniny. Děti  je prožijí se svou rodinou. Některé děti již nepřijdou vůbec, neboť od září nastupují do jiného vzdělávacího zařízení. Jako vzpomínku na prožité chvíle v našem zařízení, si děti odnášely  výkresy, které během školního roku namalovaly.
 
Přejeme dětem krásné  léto a těšíme se na další společné dny v našem dětském stacionáři a jesličkách.
 
Jaroslava Puntová, červen 2013