Bývalý poslanec ČSSD Aubrecht odmítá, že bral úplatky

Bývalý poslanec ČSSD Vlastimil Aubrecht považuje obvinění z braní úplatků za pokus o politickou likvidaci a je připraven očistit své jméno. Uvedl to v tiskovém prohlášení pro ČTK. Aubrechta detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) podezírají, že v roce 2006 přijal několikamilionový úplatek v souvislosti s rozšířením průmyslové zóny Joseph na Mostecku.

"Odmítám obvinění, které mi bylo sděleno a doručeno ÚOOZ minulý týden. Nikdy jsem žádný úplatek nežádal a nikdy jsem žádný úplatek nepřevzal," napsal v prohlášení Aubrecht. Uvedl také, že je připraven pozastavit členství v sociální demokracii, pokud neuspěje se stížností proti postupu ÚOOZ.
 
Policisté šedesátiletého Aubrechta podezírali již od května. Důkazy, které vedly k obvinění, získali díky razii na mosteckém magistrátu 15. července. Tehdejší poslanec a vládní zmocněnec podle vyšetřovatelů proces rozšíření zóny za úplatu účelově ovlivnil.
 
"Celé obvinění, které se opírá pouze o výpověď jedné jediné osoby s kriminální minulostí a úzkými vazbami na politické konkurenty, považuji za pokus o mou likvidaci na politickém poli," brání se však Aubrecht, který se obviněním cítí poškozen.
 
Aubrecht byl ve vysoké politice od roku 1998, poslancem byl 12 let. Za vlády sociálních demokratů byl zmocněncem pro severozápadní Čechy. Most zónu Joseph vybudoval v roce 2001. Proti výstavbě bojovali ekologové, kterým kromě emisí vadilo i znehodnocení jedné z nejkvalitnějších zemědělských půd. Zóna stála veřejné rozpočty nakonec kolem 700 milionů korun, přibližně třetinu dalo město a dvě třetiny stát.
 
zdroj: ČTK