Budoucím okruhovým šampionům na autodromu půjčí i auto

Účastníci nové soutěže „Hledá se nový okruhový šampion“, kterou organizuje Automotoklub Most s podporou Autoklubu České republiky pro mladé muže a ženy ve věku 15 až 27 let, nepotřebují „vlastní nářadí“.  Autoklub ČR zapůjčí budoucím šampiónům safety car Renault Clio RS.  Další motivací organizátorů je snaha o vymanění začínajících řidičů z virtuálního světa počítačových her. Řada mladých řidičů po získání oprávnění není  schopna reagovat na realitu na našich silnicích.  

Cílem soutěže je rozšíření povědomí o okruhovém motorsportu mezi širokou veřejnost i mládež při dodržení pravidel fair play. „Chceme rozvíjet volnočasové aktivity mladých lidí, a to zejména jejich technické povědomí, fyzickou zdatnost, jakož i vůli podstoupit cestu od amatérského soutěžení až po opravdový vrcholový sport. Naší snahou je v neposlední řadě objevovat talentované jezdce, kteří by mohli využít svůj potenciál i pro jiné budoucí projekty v oblasti motorsportu,“ uvedla členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. 

Soutěž je čtyřkolová a probíhá na na malém i velkém závodním okruhu autodromu Most. První kolo soutěže je dostupné pro všechny na základě vyplněné přihlášky v místě konání soutěže. Následujících tří kol je možné se zúčastnit pouze na základě vyhodnocení předchozího kola soutěže. Výsledky z 1. a 2. kola budou vyhodnoceny na základě dosažených časů. Ve 3. kole jezdci absolvují čtyři zvlášť bodované disciplíny. V závěrečném 4. kole soutěže si účastníci vyzkoušejí jízdu v „ostrém“ voze Škoda Octavia III RS Cup. Každý z účastníků může využít i koučink pod vedením instruktorů sportovní jízdy ZDARMA. Jedním vozem může soutěžit více lidí. A naopak, jeden soutěžící může zkusit štěstí i s několika auty. „Automobily jsme rozdělili do čtyř skupin podle poměru hmotnosti a výkonu. Takže kdo pojede s Felicií, nemusí mít obavy, že bude jeho výsledek porovnáván například s vozem Porsche.  Je nám jasné, že ne všichni v této věkové kategorii mají své auto, v němž by si zkusili zajet ostré kolo na malém závodním okruhu.  Auto na  divokou kartu zapůjčí Autokub ČR. Jezdec usedne za volant safety caru Renault Clio RS,“ láká adepty Svobodová.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. 

Nadcházející termíny 1. kola soutěže:

23. 07. 2016

14.00 - 18.00

14. 08. 2016

09.00 - 13.00, 14.00 - 18.00

19. 08. 2016

09.00 - 13.00, 14.00 - 18.00

26. 08. 2016

09.00 - 13.00, 14.00 - 18.00

06. 09. 2016

14.00 - 17.00