Areály v Telnici a Klínech mají za sebou vydařený víkend

Vydařený víkend mají za sebou lyžařské areály v Zadní Telnici na Ústecku i Klínech na Mostecku. Provoz na Bouřňáku na Teplicku ovlivňuje spor o pronájem části pozemků, na kterých jsou sjezdovky. 

Ve Ski areálu Zadní Telnice lyžovalo denně od pátku denně asi 1200 až 1500 lidí. "Návštěvnost byla abnormálně vysoká, hodně láká naše nová dvousedačková lanovka," pochvaloval si Jindřich Holinger ze ski areálu. Podle něj se dá předpokládat, že plno bude na sjezdovkách i v dalších dnech. "Jsou tady tři školy," zmínil. 
    
Zhruba 700 lyžařů lyžovalo denně v Klínech. "Jsme spokojeni. Byl to lepší průměr, i když bylo trochu horší počasí. Je znát, že lyžaři jsou natěšení," uvedl Josef Dlouhý z klínského střediska. 
    
Na Bouřňáku v sobotu i dnes lyžovalo zhruba 300 až 350 lidí. Kvůli sporům o pronájem části pozemků, na kterých jsou sjezdovky, tam ale o víkendu byla mimo provoz kotva obsluhující černou sjezdovku. Její spuštění blokuje traktor se zvednutými vidlemi stojící na vršku Slalomáku. Na dvou třetinách černé sjezdovky se tak dá lyžovat jen díky pomě. I její provoz se dnes pokusila druhá strana sporu zastavit. "Naskládali tam balíky slámy. Protože se jedná o náš pozemek, tak jsme nejvyšší balíky shodili a poma tak jezdí bez omezení," řekl ředitel Sport Centra Bouřňák Pavel Tetřev. Areál řeší spory s majiteli vrcholových pozemků, firmou Skimmer, ohledně výše a délky nájmu. Na pozemcích firmy Skimmer končí dráhy tří lyžařských vleků, které byly vybudovány už před rokem 1989. Lyžovat se na nich nedá, protože firma na ně navezla balíky slámy a betonové skruže. Areál se obrátil na Městský úřad v Duchcově, který rozhodl o odblokování sjezdovek. Soud v Teplicích ale žádost o vydání předběžného opatření zamítl. Ani právníci si tak nejsou zcela jistí, zda musí firma Skimmer nařízení úřadu z Duchcova respektovat.
    
zdroj: ČTK